Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pelta na cele, Berbr starej estébák. Fanoušci Slávie „vypráskali“ v Edenu šéfy fotbalu

Pelta na cele, Berbr starej estébák. Fanoušci Slávie „vypráskali“ v Edenu šéfy fotbalu

Fotbalová krize přinesla mocnou inspiraci fanouškům Slavie, která se postavila do čela odporu proti šéfům asociace a spolu s ostatními kluby se snaží dosáhnout změn ve vedení asociace. Pověstná Tribuna Sever se na skandování před výkopem zápasu s Duklou (2:2) pečlivě nachystala a i po zahájení utkání dala nepopulárním šéfům co proto.

Malou slavnost, kdy červenobílé legendy Peter Herda, Dušan Herda a František Cipro převzaly symbolické klíče od Edenu, vystřídaly fotbalové „protestsongy.“ „Míra Pelta sedí na cele, Míra Pelta sedí na cele,“ zamířili fanoušci na předsedu FAČR, toho času ve vazbě.Hlavně však „naložili“ místopředsedovi Romanu Berbrovi, jehož další účinkování ve fotbalové vládě odmítl klubový boss Jaroslav Tvrdík. Nepopulárnímu funkcionáři připomněli jeho působení u komunistické Státní bezpečnosti. „Roman Berbr, Roman Berbr, STB!“ zazněla první verze a záhy přibyla druhá. „Roman Berbr je starej estébák!“ neslo se Edenem.

Vulgárního pokřiku se dočkala Dagmar Damková, bývalá předsedkyně komise rozhodčích a Berbrova „polomanželka“, jak ji na páteční tiskové konferenci sám její partner nazval. Přirovnána byla k dámskému přirození. V hledišti se navíc objevil malý transparent se znakem FAČR a nápisem Mafie.

O přestávce se domácí kotel přesunul na opačnou stranu a z Tribuny Sever byla rázem Tribuna Jih. A magie, že slávisté do brány, za níž je epicentrem fanoušků, pravidelně skórují, opět zafungovala, byť tentokrát „jen“ trefou z penalty, a nikoli vítěznou. Na netradiční straně také proběhla obvyklá děkovačka. Zbytek fanoušků na původním místě pak pozornost odcházejících hráčů pískotem a pak potleskem přivolal rovněž.

Více článků o dotační kauze ze serveru iSport.cz si můžete přečíst ZDE.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek