Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Peltova dotační kauza roste. S náměstkyní řešil stamilionové částky v pronajatém bytě v centru Prahy

Peltova dotační kauza roste. S náměstkyní řešil stamilionové částky v pronajatém bytě v centru Prahy

Na veřejnost se dostávají detailnější informace o tom, v čem se měl provinit Miroslav Pelta v kauze vyšetřování nezákonného rozdělování státních dotací pro sport. "Porcování" částky v hodnotě 454 milionů korun domlouval předseda FAČR s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou nezávisle na jednání expertní komise, mimo jiné i v bytě v centru Prahy, který za tím účelem Pelta pronajal. Od vyšetřovatelů to zjistil Radiožurnál. Pelta i Kratochvílová byli zadrženi policií a jsou ve vazbě.

Policie skupinu sledovala od loňského listopadu, pořídila desítky hodin odposlechů, včetně těch z pronajatého bytu. Z nich údajně vyplývá, že ani jeden z 50 projektů nebyl vybrán podle zákonných kritérií, a proto vznikla České republice škoda téměř půl miliardy korun.

„V bytě, který kvůli tomu (Pelta) pronajal, požadoval neoprávněně jako zástupce žadatele o dotace na úkor dalších žadatelů o dotace přednostně neveřejné informace k předmětu soutěže k dotačním programům, k jednotlivým žádostem o dotace (projektům) a k průběhu procesu hodnocení žádostí a dále ovlivňoval rozhodování Kratochvílové,“ cituje z policejních dokumentů Radiožurnál.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek