Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Peltův pád. Po obvinění kvůli sportovním dotacím míří do vazby, soud nevěří, že by netlačil na svědky

Peltův pád. Po obvinění kvůli sportovním dotacím míří do vazby, soud nevěří, že by netlačil na svědky

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta míří do vazby. Rozhodl o ní Obvodní soud pro Prahu 1. důvodem je obava, že Peltra bude ovlivňovat svědky nebo pokračovat v trestné činnosti. Proti rozhodnutí může fotbalový boss podat stížnost k pražskému městskému soudu.

„Soud konstatoval, že považuje trestní stíhání za důvodné,“ uvedl státní zástupce Ondřej Trčka. Podle žalobce i soudu panují obavy, že budou obvinění ovlivňovat svědky a opakovat trestnou činnost.

Žalobci navrhli vazbu i pro dosavadní náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, soud jim v jejím případě vyhověl dopoledne. Vedle Kratochvílové a Pelty je v kauze obviněn také bývalý šéf odboru sportu na ministerstvu Zdeněk Bříza.

Kratochvílová přišla o práci náměstkyně ministryně školství.

Pelta se podle svého právníka Bronislava Šeráka cítí nevinný. Je podezřelý z toho, že naváděl další dva obviněné, jak nakládat s dotacemi pro sport. Mělo se tedy podle něj jednat o jakýsi lobbing.

„Klient byl obviněn ze zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Těchto trestných činů se měl dopustit ve formě návodu, měl ty dva úředníky, zaměstnance ministerstva školství, navádět, jak nakládat s dotacemi. A ti měli na základě požadavků od klienta ovlivňovat proces rozdělení finanční podpory pro sport,“ řekl dříve Šerák.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek