Pittsburgh opěvoval Jágra, jubilant se bušil do srdce a mluvil o lásce

Jednou z hvězd nedělního utkání mezi Pittsburghem a Floridou byl český útočník Jaromír Jágr. Legenda oslavila svůj 1700. start v NHL, a přestože nebodovala, vysloužila si hlasitý potlesk tribun. V průběhu první třetiny mu totiž během komerční přestávky domácí klub prostřednictvím videa poděkoval za letité a kvalitní služby. Český borec se při záběru na střídačku posadil na mantinel, zamával fanouškům a poplácal se na srdci.

Návrat Jaromíra Jágra do Pittsburghu je vždy velkou událostí a jinak tomu nebylo ani v posledním utkání, v němž Florida bojovala o důležité body. I kvůli hattricku Sidney Crosbyho nakonec prohrála 0:4. „Nemůžeme být tolik vylučovaní,“ mrzelo po utkání Jágra, který byl u dvou inkasovaných gólů.

Florida si tak zkomplikovala boj o play off, protože v konferenci ztrácí jedenáct kol před koncem na osmé místo šest bodů. Na záda jí navíc dýchá Carolina se dvěma zápasy k dobru a ve hře je také Philadelphia. I v ní strávil český útočník výraznou část kariéry, během které nasbíral v NHL už neuvěřitelných 1700 startů.

I proto zřejmě domácí klub členovi nejlepší stovky hráčů v historii NHL pogratuloval a poděkoval prostřednictvím videa na kostce. V něm mu vysekl poklonu Mario Lemieux a následně přišly na řadu záběry gólů a povedených akcí českého hráče.

Celý článek si přečtěte na webu iSport.cz.