Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Plekanec posílí Česko na Mistrovství světa. Voráček a spol. se představí už v Budějovicích

Plekanec posílí Česko na Mistrovství světa. Voráček a spol. se představí už v Budějovicích

V nominaci českých hokejistů na Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích je pět posil z NHL. Na mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem pak národní tým posílí také útočník Tomáš Plekanec z Montrealu, který se připojí až 3. května před turnajem ve francouzské metropoli.

Ve dvaatřicetičlenném kádru na závěrečný turnaj Euro Hockey Tour jsou brankář Petr Mrázek z Detroitu, obránci Michal Kempný z Chicaga, Jakub Kindl z Floridy a Radko Gudas s útočníkem Jakubem Voráčkem z Philadelphie.

Kouč Josef Jandač může nově počítat i Plekancem, který vedl jako kapitán tým na zářijovém Světovém poháru v Torontu. „Mluvil jsem s ním včera a potvrdil mi, že přijede a připojí se k nám," řekl na tiskové konferenci v Praze generální manažer českého výběru Martin Ručinský.

Tým po víkendových zápasech Euro Hockey Challenge v Německu opustili obránci David Musil z Tucsonu, Jan Košťálek z Manitoby, Adam Polášek z Novosibirsku a útočníci Dominik Kubalík z Plzně, Radan Lenc z Mladé Boleslavi a Robert Kousal z Davosu.

Přesto má Jandač k dispozici stále široký kádr. „Strategie letos byla taková, že si záměrně držíme širší počet hráčů s ohledem na nejistotu ohledně posil z NHL a také zranění, která mohou přijít," uvedl trenér. „Druhým důvodem bylo to, že v minulosti jsme absolvovali mnoho přípravných zápasů a pak šli do turnaje mistrovství světa. Chtěli jsme, aby hráči měli energii, sílu a byli svěží. Na šampionát chceme vzít pět formací a tři brankáře," nastínil.

Turnaj Euro Hockey Tour se hraje na jihu Čech od čtvrtka do neděle a je generálkou na mistrovství světa v Paříži a v Kolíně nad Rýnem (5.-21. května).

Celou soupisku českého týmu si můžete prohlédnout na webu iSport.