Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Plíšková na trůn? Jen odklad, velkou šanci má už od Wimbledonu

Plíšková na trůn? Jen odklad, velkou šanci má už od Wimbledonu

Předvedla nejlepší výkon turnaje. Nejlepší antukářku současnosti dostala do třetího setu. V něm se však vidina Karolíny Plíškové coby nové světové jedničky rozplynula. Rumunka Simona Halepová ovládla semifinále a v sobotu si sama zahraje o titul i místo světové jedničky proti dvacetileté senzaci z Lotyšska Jeleně Ostapenkové. Plíšková zůstane po Roland Garros třetí, tím její atak trůnu ale zdaleka nekončí.

Pokud rozjetá Rumunka splní roli favoritky a ovládne sobotní finále, čeká ji příjemný bonus. Od pondělí se stane světovou jedničkou a na této pozici vystřídá Němku Angelique Kerberovou.

„Halepová mi tam úplně nepasuje. Karolíně by to tenisově slušelo daleko víc, ale ono to přijde, o tom jsem přesvědčený,“ prohlásil při hodnocení těsně prohraného semifinále v Paříži tenisový expert Vladislav Šavrda. „Zápas jsme prožívali, strašně jsme Káje přáli, aby uspěla, ale neuspěla. Věřím, že když se bude rvát dál, tak se toho jednoho dne dočká,“ doufal Plíškové trenér David Kotyza.Ten čas nemusí být vůbec daleko. Kotyza vede Plíškovou od začátku sezony, v její pomyslné polovině mají bilanci 32 výher a 9 porážek a ještě dva měsíce na to, aby pětadvacetiletá rodačka z Loun atakovala světový trůn.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek