Plíšková premiéru v roli světové jedničky v Torontu zvládla. Soupeřku rozdrtila za 70 minut

Karolína Plíšková v prvním utkání v roli světové tenisové jedničky porazila na turnaji v Torontu 6:3, 6:3 Rusku Anastasii Pavljučenkovovou. Do třetího kola prošla i Lucie Šafářová, jež zdolala 6:2, 6:4 nasazenou jedenáctku Dominiku Cibulkovou ze Slovenska.

Pětadvacetiletá Plíšková stanula jako první Češka v čele světového žebříčku 17. července a dnes poprvé hájila své postavení na kurtu. Po volném prvním kole nastoupila proti Pavljučenkovové a ani v pátém vzájemném duelu s ní neztratila set.

O rok starší rodačku ze Samary zdolala Plíšková za 70 minut, i když v každém setu dvakrát prohrála servis. Sama však vzala Pavljučenkovové podání celkem sedmkrát a mohla se radovat ze zvládnutého premiérového vystoupení v roli světové jedničky.

Ve třetím kole se Plíšková utká buď s Lotyškou Anastasjou Sevastovovou, nebo s Japonkou Naomi Ósakaovou.

Osmifinále si zahraje také Šafářová, jež i ve třetím letošním vzájemném utkání porazila loňskou vítězku Turnaje mistryň Cibulkovou. Další soupeřkou české tenistky bude lepší z duelu mezi Ruskou Jekatěrinou Makarovovou a Britkou Johannou Kontaovou.