Plíšková v Melbourne po těžkém boji udolala Šafářovou, v osmifinále ji čeká Strýcová

Tenistka Karolína Plíšková vyhrála český souboj v třetím kole Australian Open. Turnajová šestka neztratila v duelu s Lucií Šafářovou ani jednou servis a zvítězila po setech 7:6 a 7:5. V osmifinále ji čeká další krajanka Barbora Strýcová, která si hladce poradila s Američankou Bernardou Peraovou dvakrát 6:2.

Utkání fedcupových vítězek Plíškové se Strýcovou bude zajímavé i tím, že si hráčky po minulé sezoně vyměnily trenéry. Plíšková angažovala Tomáše Krupu, kterého u Strýcové nahradil David Kotyza, mimo jiné bývalý trenér Petry Kvitové.

V první sadě si obě hráčky pevně držely podání a i tie-break byl vyrovnaný. Za stavu 6:5 měla Šafářová setbol, ale Plíšková při svém servisu nezaváhala. Sama pak využila setbol po chybě soupeřky z bekhendu a zkrácenou hru získala 8:6.

Ve druhém setu si Šafářová vypracovala ve druhé hře svůj jediný brejkbol, ale Plíšková ztrátu servisu zahnala. V jedenácté hře vzala Šafářové podání na 6:5 a vzápětí zápas dopodávala. Mečbol proměnila jedenáctým esem.

„Jsem nadšená, že jsem si udržela celý zápas servis. Podání od prvního zápasu zlepšuju, je to nejdůležitější část mé hry a je hodně důležité, že funguje. Tohle byl velmi těžký zápas. S Lucií hrajeme vždycky vyrovnaně,“ řekla Plíšková.

„Bojovaly jsme, obě jsme chtěly vyhrát, ale v kamarádském rozpoložení. Prohra mě mrzí, ale na začátek sezony je úroveň mého tenisu vysoká. Snad vítězství přijdou,“ řekla Šafářová serverům iDNES, Tenisový svět a Radiožurnálu.

Turnajová dvacítka Strýcová zvládla utkání s Peraovou, která se do soutěže dostala až jako náhradnice z kvalifikace, bez problémů. Nečelila žádnému brejkbolu, soupeřce vzala v každé sadě dvakrát servis a vyhrála za hodinu a osm minut. V osmifinále Australian Open je Strýcová potřetí za sebou.

Světová jednička Rumunka Simona Halepová potřebovala k postupu tři a tři čtvrtě hodiny. V duelu s Američankou Lauren Davisovou odvrátila tři mečboly a zvítězila 4:6, 6:4 a 15:13. Rozhodující set trval dvě hodiny a 22 minut.