Plzeň v boji o Evropskou ligu porazila Larnaku 3:1, zářil Bakoš

Prožili hrozivý úvod, ale klepali se. Fotbalisté Viktorie Plzeň ve 4. předkole Evropské ligy s Larnakou sice rychle prohrávali, ale nakonec mohli slavit výhru 3:1. Tu zařídil hlavně útočník Marek Bakoš, který dal dva góly. Jedním přispěl záložník Daniel Kolář. Svěřenci Pavla Vrby si tak před odvetou vytvořili příjemnou pozici.

Ve Štruncových sedech se jako první trefil už v osmé minutě Acorán, ještě do přestávky otočili skóre Marek Bakoš s Danielem Kolářem. Čtvrt hodiny před koncem zvýšil z penalty znovu Slovák Bakoš.

Soutěžní premiéru v nové sezoně si odbyl uzdravený kapitán a stoper Viktorie Hubník, poprvé v ročníku nastoupil v základní sestavě i záložník Pilař. Ve středu pole dostal Hořava šanci místo Živuliče a v útoku Bakoš nahradil disciplinárně potrestaného Krmenčíka. Do plzeňské branky se postavil Hruška.

Hned z první vážnější šance dali hosté gól. Hubník nepovedenou hlavičkou založil protiútok soupeře, Tričkovského střelu vyrazil gólman Hruška k volnému Acoránovi a ten míč snadno doklepnul do odkryté branky.