Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po lyžích začne Ledecká olympijskou sezonu i na snowboardu. Je favoritkou obřího slalomu

Po lyžích začne Ledecká olympijskou sezonu i na snowboardu. Je favoritkou obřího slalomu

Na sjezdovkách už pro Ester Ledeckou olympijská sezona začala a nyní se vrhne i na snowboard. Světový pohár se ve čtvrtek rozjede posedmé v italské Carezze a dravá Češka je favoritkou paralelního obřího slalomu. Mistryně světa v této disciplíně bude jednou z největších českých medailových nadějí na únorové olympiádě v Pchjongčchangu.

Na lyžích začala Ledecká sezonu výborně a sedmým místem ve zkráceném sjezdu v Lake Louise si zlepšila maximum. Na "prkně" je ale úspěšnější - je dvojnásobnou světovou šampionkou i vítězkou Světového poháru v paralelních disciplínách.

V Carezze může dosáhnout na jubilejní desátou výhrou v seriálu SP. Cílem je ale olympiáda, slovo, které se u ní v týmu nesmí ozvat. "Já se těším na celou sezonu, na všechny závody," řekla dvaadvacetiletá Ledecká před zimou.

Ještě vylepšit její jízdu se nově snažil bývalý americký závodník Justin Reiter. Jezdit bude Ledecká na speciálně připraveném snowboardu na míru od výrobce SG Snowboards. "Dělají mi každý detail, aby mi sedělo," pochvalovala si.

Olympijskou disciplinou je pouze paralelní obří slalom, ve Světovém poháru se ale jezdí stále i paralelní slalom. Ledecká považuje za potřebné obě disciplíny. "Protože jsou důležité pro techniku," vysvětlila dcera zpěváka Janka Ledeckého.

K největším konkurentkám české hvězdy by měly patřit olympijská vítězka obřího slalomu ze Soči Patrizia Kummerová ze Švýcarka, Rusky Aljona Zavarzinová, Jekatěrina Tuděgeševová a Rakušanky v čele s Julií Dujmovitsovou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek