Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pohled do Peltovy dotační mašinérie. Tohle všechno dokázal fotbalový boss protlačit

Pohled do Peltovy dotační mašinérie. Tohle všechno dokázal fotbalový boss protlačit

Z 50 projektů, které na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy uspělo s žádostí o investiční dotaci pro rok 2017, bylo dle policie „cinknutých“ 21. Šéf fotbalu Miroslav Pelta měl dle zjištění serveru Aktuálně.cz tak velký vliv, že dokázal protlačit i dotaci, která nesplňovala ani základní kritéria, a měla být proto okamžitě vyřazena.

Takovou dotací byla dle serveru Aktuálně.cz více než 10 milionová částka na výměnu umělého trávníku, která byla přiklepnuta sdružení SK Junior. Policisté údajně zjistili, že uvedený investiční záměr neodpovídal účelovému určení dotace a ta tak neměla být vůbec udělena. Protože za ní však stál Peltův blízký spolupracovník Rudolf Řepka, generální sekretář Fotbalové asociace ČR, Pelta dle policie zařídil, aby dotaci na ministerstvu školství stejně přiklepli.

Šéf fotbalu měl mít například také prsty v dotacích pro Preštice a Domažlice na úpravu stadionů; osmnáctimilionové dotaci pro Sdružení fotbalového klubu AC Sparta Praha na rekonstrukci hřiště na Strahově či v pětimilionové dotaci na umělou trávu ve Varnsdorfu. 

Z vyšetřování vyplynulo, že Pelta dotace protlačoval přes náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, s níž měl udržovat milenecký poměr. Server Aktuálně.cz nyní přišel s tvrzením, že kromě náměstkyně Kratochvílové pomáhala Peltovi v dotační mašinérii také Soňa Fáberová, ředitelka odboru sportu a volného času na pražském magistrátu. I s ní měl Pelta udržovat milenecký poměr. 

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek