Posledním účastníkem MS je Peru. Fotbalisty Nového Zélandu porzilo 2:0, postoupilo poprvé od roku 1992

Posledním účastníkem mistrovství světa, které v příštím roce přivítá Rusko, se stali fotbalisté Peru. V odvetě interkontinentální baráže s Novým Zéland vyhráli 2:0 a po remíze 0:0 z úvodního zápasu postoupili poprvé od roku 1982 na šampionát.

Peru poslal do vedení po 28 minutách Jefferson Farfán a i když hosté měli po přestávce v Limě více ze hry, přidal v 65. minutě druhý gól Christian Ramos. Domácí se tak na mistrovství světa představí po dlouhých 36 letech a celkově si na něm zahrají popáté.

Reprezentanti věnovali vítězství a postup na turnaj kapitánovi Paolu Guerrerovi, který do baráže nemohl zasáhnout kvůli trestu od FIFA za doping. Peruánci se navíc můžou těšit na volno, protože ministerstvo práce prohlásilo, že v případě postupu bude čtvrtek vyhlášen za nový státní svátek.

Šampionát v Rusku odstartuje 14. června. Los základních skupin je na programu 1. prosince v Moskvě.