Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rekord po 29 letech. V Turnově zářil dálkař Juška a vrhači

Rekord po 29 letech. V Turnově zářil dálkař Juška a vrhači

Po dlouhých 29 letech padl národní rekord ve skoku do dálky. Radek Juška skočil na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově 829 centimetrů a o čtyři centimetry překonal výkon Milana Mikuláše z roku 1988. Oštěpař Jakub Vadlejch se výkonem 87,80 metru přiblížil ke svému nejlepšímu hodu sezony, koulař Tomáš Staněk vyhrál výkonem 21,17 metru.

Hlavní disciplínu Daňkova memoriálu ovládl německý diskař Martin Wierig (64,73) a zabránil tak úřadujícímu mistru světa Poláku Piotru Malachowskému v šestém turnovském vítězství. Hlavními hrdiny však byli čeští atleti v čele s dálkařem Radkem Juškou, který šokoval překonání jednoho z nejstarších českých rekordů. Výkon 829 centimetrů ho vystřelil na čtvrté místo světových tabulek.


„Nemám slov. Je to pro mě překvapení, vůbec bych to takhle na začátku sezóny nečekal. Že se tak rychle vrátím po zranění, které mě postihlo na začátku haly, to je fantazie,“ radoval se Juška, který přišel o halovou sezonu kvůli svalovému zranění.

„Pokusy si moc nepamatuju. Vím, že mi to konečně vyšlo, na prkně se mi nepodlomila noha, tak jsem se konečně odrazi. Nebylo to jen z rychlosti, to je všechno, co si z toho pamatuju,“ líčil Juška. „Já si na český rekord věřil už vloni na republice v Táboře, kde jsem bohužel třikrát přešlápl, tam by to asi taky padlo. Ale podařilo se tady a jsem za to strašně rád.“

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek