Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruska v českém týmu? Tenistka chce změnu občanství, uchvátila ji Praha

Ruska v českém týmu? Tenistka chce změnu občanství, uchvátila ji Praha

Letí žebříčkem a ani v následujících měsících rozhodně nehodlá zpomalit. Ruská tenistka Jekatěrina Alexandrovová stále více vtlouká své jméno do podvědomí tenisových fanoušků. Už brzy by však ruskou vlajku v kolonce národností mohla vystřídat ta česká. Vítězka sedmi turnajů ITF a současná 89. tenistka světa chce získat české občanství a její trenér Petr Kralert má jasno. „Myslím, že by to bylo jedině ku prospěchu,“ řekl pro Tenis Arenu bývalý tenista.

Má v sobě obrovský potenciál. Jekatěrina Alexandrovová své kvality ukazovala již v minulém roce, který zakončila zápasovou bilanci se statistikou 54 výher, 23 porážek, ale především vyhranými turnaji na okruhu ITF.

Své schopnosti však prokázala například i po loňském fedcupovém finále s Francií, kdy na následujícím turnaji v Limoges vyřídila v semifinále a finále domácí hvězdy Alize Cornetovou a v boji o titul pak přemožitelku Petry Kvitové i Karolíny Plíškové Caroline Garciaovou, kterou zničila 6:4, 6:2.

Loňskou sezonu zakončila ještě mimo elitní stovku, letos už s přehledem mezi TOP 100 pronikla. Na úvodním turnaji v Zhuhai ještě skončila ve druhém kole, s Shenzhenu na klání ITF však už přemožitelku nenašla, to samé si zopakovala hned na dalším turnaji v Beaubourgu ve Francii. Nevyšel jí snad jen zatím poslední turnaj v Charlestonu, kde nestačila v prvním kole na bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou.

Pokračujte ve čtení článku na webu iSport.cz.