Rychlejší než muž. Americká hokejistka zlomila rekord, dala dva góly za šest sekund

Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová, americká hokejistka se zapsala do historie, když vstřelila na olympijském turnaji dva góly během pouhých šesti sekund. Lamoureuxová-Davidsonová v utkání proti Rusku zvýšila ve druhé třetině na 3:0 a patřila ke strůjkyním vítězství 5:0. Tak rychle po sobě ještě na olympiádě neskóroval ani žádný z její mužský kolega.

Hvězdnou chvilkou ve 32. minutě předčila dosavadní absolutní rekord švédského hokejisty Carla Görana Öberga, který na turnaji ve Squaw Valley v roce 1960 dal dva góly v rozmezí osmi sekund Japonsku (19:0). Ženskou rekordmankou byla dosud Kanaďanka Caroline Oulletteová, jež se v roce 2006 prosadila proti Itálii (16:0) dvakrát během 16 sekund.

Američanky mají po druhém vítězství v Koreji jistou účast v semifinále, stejně je na tom i obhájce prvenství Kanada, jež po výhře 4:1 nad Finskem vede skupinu A díky o gól lepšímu skóre. Ve čtvrtek se oba zámořské celky utkají o první místo v tabulce a očekává se, že na sebe narazí pak také ve finále 22. února.