Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rychlobruslařka Sáblíková veze z šampionátu vícebojařů stříbrnou medajli

Rychlobruslařka Sáblíková veze z šampionátu vícebojařů stříbrnou medajli

Skvělý výkon v závěrečném závodu na 5000 metrů zajistil rychlobruslařce Martině Sáblíkové stříbrnou medaili na mistrovství světa ve víceboji v Hamaru. Trojnásobná olympijská vítězka deklasovala v poslední disciplíně čtyřboje konkurenci, jako jediná se dostala pod hranici sedmi minut a posunula se ze čtvrtého místa na druhé. Z vítězství se radovala favorizovaná Nizozemka Ireen Wüstová, která získala již šesté světové zlato ve víceboji.

Sáblíková po nepříliš nevydařené sobotní pětistovce postupně stoupala výsledkovou listinou. Ovládla trojku, na patnáctistovce byla třetí a v závěrečné pětce potvrdila, že na nejdelší ženské trati nemá konkurenci.

Přestože před startem ztrácela na vedoucí Japonku Miho Takagiovou téměř 14 sekund, dokázala ji předstihnout. Podle předpokladů porazila Antoinette de Jongovou z Nizozemska, která byla před závěrečnou disciplínou třetí.

Devětadvacetiletá česká reprezentantka získala na vícebojařském MS již sedmou medaili. Ve sbírce má čtyři zlata včetně loňského titulu, dvě stříbra a bronz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek