Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sagan na Tour de France dozávodil. Za složení soupeře ho vyloučili

Sagan na Tour de France dozávodil. Za složení soupeře ho vyloučili

Slovenský cyklista Peter Sagan byl kvůli kolizi s Markem Cavendishem vyloučen z Tour de France. Mezinárodní cyklistická unie potrestala dvojnásobného mistra světa za to, že při spurtu v závěru dnešní čtvrté etapy ve Vittelu srazil loktem britského jezdce do bariéry.

Souboj spurtérských hvězd se odehrál zhruba 50 metrů před cílem. Slovenský cyklista vrazil do soupeře loktem a Cavendish narazil ramenem do bariéry. Několik minut poté ležel na zemi a byl ošetřován. „Komise se rozhodla Petera Sagana diskvalifikovat, protože vážně ohrozil několik jezdců,“ uvedl předseda komise rozhodčích Philippe Marien.

Sagan původně skončil v etapě druhý, ale už krátce po dojetí do cíle dostal penalizaci 30 sekund a přišel o 80 bodů v soutěži o nejlepšího spurtéra. Po vyloučení přišel sedmadvacetiletý cyklista o možnost získat zelený trikot na Tour pošesté za sebou.

V ohrožení je i Cavendishovo setrvání na Tour, protože po pádu skončil na vyšetření v nemocnici. „Určitě mi budou muset zašít prst, hodně krvácí. S ramenem zatím nevím, nejsem doktor. Ale podle toho, jak to cítím, tak to nevypadá dobře,“" prohlásil ještě před vyšetřením vítěz třiceti etap na Tour.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek