Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šarapovová si na Rolland Garros nezahraje, Wimbledon má ale jistý

Šarapovová si na Rolland Garros nezahraje, Wimbledon má ale jistý

Tenistka Maria Šarapovová má po pondělním vítězství v prvním kole turnaje v Římě jistý start v kvalifikaci Wimbledonu. Druhý grandslamový podnik sezony na antuce v Paříži si ale nezahraje. Pořadatelé Roland Garros dnes oznámili, že slavné Rusce divokou kartu neudělí.

Pokud bývalá světová jednička na prestižním antukovém turnaji v italské metropoli postoupí minimálně do semifinále, zajistí si pro londýnský grandslam i místo v hlavní soutěži. Žebříčkové postavení v době uzávěrky přihlášek na French Open ale někdejší dvojnásobné šampionce ani na kvalifikaci nestačilo.

Třicetiletá Šarapovová, jež se v dubnu vrátila k tenisu po patnáctiměsíčním trestu za doping, v pondělí v Římě porazila 6:4, 6:2 Američanku Christinu McHaleovou. Díky tomu má jistotu, že se ve světovém žebříčku posune mezi nejlepších 200 hráček a bude moci absolvovat minimálně kvalifikaci Wimbledonu.

Pětinásobná grandslamová vítězka Šarapovová se po návratu na WTA Tour dostávala do hlavních soutěží turnajů díky divokým kartám od pořadatelů. Na základě pozvání startovala ve Stuttgartu, Madridu a stejně si zajistila účast i v Římě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek