Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sbohem, legendo. Česko se rozloučilo s tenistkou Janou Novotnou

Sbohem, legendo. Česko se rozloučilo s tenistkou Janou Novotnou

Pohřeb si nepřála. Tenistka Jana Novotná (†49) ale kolem sebe měla tolik milujících přátel, kteří netušili o jejím boji se zákeřnou rakovinou, že jim rodina dala poslední šanci říci sbohem. Na rozloučení v brněnském krematoriu dorazily zhruba tři stovky lidí včetně wimbledonských vítězů Jana Kodeše a Petry Kvitové. 

Na úvod posledního rozloučení zazněly tóny houslí, zazpívala Celine Dion – The Power of Dreams. Poté si vzala slovo dlouholetá novinářka a kamarádka¨Věra Staňková. „Rodinu má Jana v Brně, v Přerově, v Evropě, v Anglii, kde vyhrála Wimbledon a také na Floridě, kde Novotná 15 let žila. Nebála se zklamání, byla realistkou. Bojovala. Vždycky! A to i s nemocí. Ještě v srpnu věřila, že to zvládne. Janičko, navždy zůstaneš v mém srdci a ne jen v mém,“ zaznělo v promluvě na rozloučení.

Jan Kodeš, letitý kamarád Novotné, si na její počest oblékl sako s odznakem wimbledonského vítěze. „Pravda je, že byla nemocná. Trochu se o tom mluvilo, ale že je to až takhle vážné, to jsem nevěděl. Musíme si ji především uchovat ve vzpomínkách jako hodnou, skromnou, kamarádskou a bojovnici na kurtu. Těžko se k tomu něco říká, je to hrůza.“

Online reportáž z pohřbu Jany Novotné na iSport.cz

Vítězka Wimbledonu a trojnásobná olympijská medailistka zemřela 19. listopadu ve věku 49 let., kdy podlehla rakovině. Její úmrtí hluboce zasáhlo celý tenisový svět. „Nemám zprávy, zda na pohřeb přijede některá z bývalých soupeřek Novotné ze zahraničí. Ale za české tenisty nás tam bude hodně," řekl ČTK předseda tenisového svazu Ivo Kaderka.

Brněnská rodačka Novotná vyhrála na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. V roce 1988 slavila triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho grandslamového vavřínu z dvouhry získala dalších dvanáct ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek