Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf fotbalu Pelta asi skončí za mřížemi. Žalobci ho chtějí poslat do vazby

Šéf fotbalu Pelta asi skončí za mřížemi. Žalobci ho chtějí poslat do vazby

Šéf fotbalového svazu Miroslav Pelta si zřejmě ozkouší pobyt za mřížemi. Žalobci na něj uvalili vazbu. Radiožurnálu informaci potvrdil mluvčí fotbalové asociace. Podle informací serveru Aktuálně.cz podali žalobci návrh na vzetí do vazby také na náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou. 

„Fotbalová asociace České republiky vzala na vědomí informaci, že na předsedu asociace Miroslava Peltu byl podán návrh na vzetí do vazby a nyní čeká na výsledky vazebního řízení. Nastalou situací se bude zabývat na svém mimořádném zasedání výkonný výbor,“ stojí v prohlášení FAČR.

Případné uvalení vazby na prvního muže českého fotbalu bude v pátek ráno projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Kdyby byl Pelta vzat do vazby, nemohl by mimo jiné za měsíc znovu kandidovat na valné hromadě FAČR.

Státní zástupce Ondřej Trčka uvedl že vazbu pro dva ze tří obviněných v kauze státních dotací z ministerstva školství na sport požaduje z obav, že budou ovlivňovat svědky a že budou opakovat trestnou činnost.

Policisté zadrželi celkem deset lidí, tři už propustili. Vedle Miroslava Pelty jsou mezi zadrženými také pražský radní za ČSSD Karel Březina a ředitelka odboru sportu na magistrátu Soňa Fáberová. Vyslýchán byl i bývalý šéf odboru sportu MŠMT Zdeněk Bříza.

Ve středu policie zasahovala kromě sídla FAČR na Strahově i na ministerstvu školství v pražské Karmelitské ulici, pražském magistrátu a také na stadionu jabloneckého klubu, který Pelta spoluvlastní. Večer policie rovněž zapečetila tři kanceláře v sídle České unie sportu. Dnes policisté vyslýchají Peltu, pokračovali i ve vyšetřování na magistrátu.

V souvislosti se státními dotacemi byly podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové obviněny tři osoby a jedna právnická osoba ze zneužití pravomocí, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek