Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf fotbalu Pelta je obviněný a u výslechu. Do noci policistům ukazoval dokumenty, na kterých závisí jeho osud

Šéf fotbalu Pelta je obviněný a u výslechu. Do noci policistům ukazoval dokumenty, na kterých závisí jeho osud

Vyšetřovatelé začali ráno vyslýchat zadrženého předsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu. České televizi to řekl jeho advokát Bronislav Šerák. Pelta je jedním z aktérů kauzy kolem dotací ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na sport. Podle advokáta s vyšetřovateli spolupracuje. Policie se v případu zajímá i o pražského zastupitele a prominentního sociálního demokrata Karla Březinu nebo vlivného právníka Miroslava Janstu. Peltův právník večer odmítal, že by jeho klient byl obviněný. Zdroje, na které se odkazuje například Luděk Mádl ze serveru Aktuálně.cz ale uvádějí opak.

Výslech se odehrává v policejní budově v centru Prahy. Pelta byl až do nočních hodin na Strahově, kde policistům předkládal všechny potřebné dokumenty. Ve středu vyšetřovatelé vyslechli asi šest osob. Odpoledne by se měli žalobci začít rozhodovat, zda pro zadržené budou žádat vazby.

Pelta byl ve středu jedním z nejméně pěti zadržených, policie od rána zasahovala kromě sídla fotbalové asociace i na ministerstvu školství, na pražském magistrátu a také na stadionu jabloneckého klubu, který Pelta spoluvlastní.

Šerák ve středu novinářům řekl, že šéf FAČR byl zadržen kvůli tomu, aby pomáhal při prohlídkách v prostorách svazu. Informace o obvinění Pelty v tu dobu nepotvrdil.

Zadrženi byli také náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, předseda České unie sportu Miroslav Jansta, pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) a ředitelka odboru sportu na magistrátu Soňa Fáberová.

V souvislosti se státními dotacemi byly podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové obviněny tři osoby a jedna firma ze zneužití pravomocí, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení při správě cizího majetku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek