Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Senzačním mistrem světa v kombinaci je Švýcar Aerni

Senzačním mistrem světa v kombinaci je Švýcar Aerni

Švýcarský sjezdař Luca Aerni jako první muž na startu slalomu naplno využil výhody čisté trati a navázal na páteční triumf krajanky Wendy Holdenerové. Stal se tak senzačním mistrem světa v kombinaci se ve Svatém Mořici. Obhájce titulu Rakušan Marcel Hirscher dojel o setinu druhý, bronz vybojoval další Švýcar Mauro Cavizel, jenž skončil o dalších pět setin zpět.

 

Třiadvacetiletý Aerni byl po sjezdu třicátý s více než dvouapůlsekundovou ztrátou na vedoucího Rakušana Romeda Baumanna. Ve slalomu ale dosáhl nejrychlejšího času a slaví životní triumf. Ve Světovém poháru byl dosud nejlépe pátý ve slalomu, v kombinaci dojel ještě o dvě místa hůř.

Čtyřnásobný mistr světa a vítěz posledních pěti ročníků SP Hirscher téměř na všech mezičasech vedl, avšak v závěrečné části trati o náskok přišel a po dojezdu neskrýval zklamání. O páté zlato se může pokusit ještě v obou slalomech i závodě družstev.

Krýzl, jenž před osmi lety na MS ve Val d'Isere skončil v superkombinaci jedenáctý, měl ve sjezdu velké problémy při dlouhých skocích a při jednom z nich málem upadl. Elitní třicítka mu unikla o osm příček, díky osmnáctému místu ve slalomu se posunul na konečnou 29. pozici. Další tři Češi skončili ve čtvrté desítce - Ondřej Berndt byl dvaatřicátý, Jan Zabystřan osmatřicátý a Filip Forejtek ještě o místo za ním.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek