Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sláva, tituly, ale i doping a finanční potíže. Příběh Davida Bystroně

Sláva, tituly, ale i doping a finanční potíže. Příběh Davida Bystroně

Na hřišti elegán, s hlavou nahoře dodávající jistotu svým parťákům. David Bystroň pomohl před šesti lety dostat nahoru Viktorii Plzeň, tituly slavil i jako mladík s Baníkem (2004) a v Bulharsku (Levski Sofia). Další fotbalové úspěchy ale stopla dopingová aféra, která Bystroně stála další léta kariéry. Tragický příběh vyústil páteční sebevraždou. Proč si ve 34 letech sáhl na život? Zprávy z jeho okolí mluví o finančních i rodinných problémech, které mohly přispět k velké lidské tragédii.

Tam, kde vkročil do kabiny, přišly i velké týmové úspěchy. David Bystroň v každém celku dokázal hrát nahoře, spoluhráči si ho cenili jako hodného, bezkonfliktního parťáka. Šlo o výtečného fotbalistu, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry a vždy patřil mezi klíčové persony týmu.V roce 2011 prožíval možná nejlepší období profesionální kariéry. V Plzni začal úspěšnou éru, na postu stopera patřil k pilířům celé sestavy. Na jaře s týmem slavil první titul v historii klubu, následovala spanilá jízda až do základní skupiny Ligy mistrů.

Bystroň odehrál všech šest zápasů, obzvlášť ten poslední patřil jemu. Proti AC Milán snižoval v 89. minutě na 1:2 a s týmem slavil i vyrovnání z kopačky Michala Ďuriše a senzační remízu 2:2. Vyprodaný Eden, kde tehdy Plzeň hrála své pohárové duely, dlouhé minuty aplaudoval, nadšený Bystroň mával fanouškům. Tehdy určitě netušil, že západočeský dres v mistrovském utkání oblékl naposledy…

720p 480p 360p 240p
Prokletá Viktorka


Kvůli pozitivnímu dopingovému testu na metamfetamin (látka objevující se například v pervitinu) po utkání s Borisovem přišel dvouletý distanc od UEFA, následovalo rozvázání kontraktu s Viktorií Plzeň. Hráč, který v té době disponoval reprezentační formou, tak padl na úplné dno. Těsně před třicítkou přitom ještě měl mít nejlepší fotbalová léta před sebou.

Celý text si můžete přešíst na webu iSport.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek