Slavia v Liberci přišla o vítěznou sérii, Plzeň vede ligu už o 11 bodů

Fotbalisté Plzně porazili v jedenáctém ligovém kole předposlední Brno 3:0 a vylepšili rekordní vítězný vstup do sezony na jedenáct zápasů. Díky porážce druhé Slavie s Libercem 1:2, která ukončila rekordní 36 zápasů trvající sérii červenobílých bez porážky, má Viktoria na prvním místě tabulky před pražským obhájcem titulu už náskok jedenácti bodů.

Plzeňští udělali oproti čtvrtečnímu fiasku v Evropské lize a prohře 2:3 s Luganem sedm změn v sestavě a po zranění v obličeji nastoupil i obránce Limberský. Domácí o výhře rozhodli už v prvním poločase, kdy dal osmý gól v sezoně nejlepší střelec ligy Krmenčík a další přidali Kopic s Hořavou.

Slovan poslal v Edenu do vedení ve 35. minutě Potočný a pojistku přidal v 73. minutě z penalty Bosančič. V nastavení sice snížil Necid, ale na víc už se domácí nezmohli a utrpěli první ligovou prohru od loňského srpna, kdy podlehli 1:3 v Plzni a poté převzal tým místo odvolaného Uhrina mladšího nynější kouč Šilhavý.

O sérii neporazitelnosti přišel také Zlín, kterému první domácí prohru v sezoně připravila debaklem 1:5 Mladá Boleslav. Třemi góly se na výhře středočeského celku podílel australský útočník Mebrahtu, který si tak ve třicátém utkání v české lize připsal druhý hattrick.