Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sledoval ho Wenger, teď bojuje o život. Mladý fotbalista zkolaboval na tréninku

Sledoval ho Wenger, teď bojuje o život. Mladý fotbalista zkolaboval na tréninku
 

Tragédie. Jan Švábík, pětadvacetiletý fotbalista Klimkovic, zkolaboval v pátek na tréninku. Jen díky včasné reakci spoluhráčů a trenérů se podařilo mladému hráči v dané chvíli obnovit jeho životní funkce a udržet ho při životě. Stav klimkovického hráče, který před lety před zraky Arséne Wengera usiloval o angažmá v Arsenalu, je nadále velice vážný. V nemocnici bojuje o život.

Stává se to a stalo se to znovu. Fotbalistův organismus nevydržel zátěž, třebaže nijak extrémní, a vypověděl. Jan Švábík měl za sebou sotva dvacet minut obvyklého tréninku, když se mu náhle udělalo špatně. Upadl do bezvědomí, přestal dýchat, zradilo ho srdce.„Člověk o tom slyší, že se to děje všude na světě. Ale nenapadne ho, že toho bude přímým aktérem a že se to stane někomu blízkému,“ řekl Jan Woznica. Klimkovický trenér, jehož se Švábíkem pojí navíc přátelský vztah. Co se v pátek stalo? „Trénovali jsme asi dvacet minut. Měli jsme za sebou báčko na úvod a přihrávky,“ líčil Woznica. „A najednou Honza řekl, že se mu točí hlava. Sotva to dopověděl, upadl na zem. Začal lapat po dechu,“ pokračoval trenér týmu hrajícího I. B třídu.

Došlo k srdeční zástavě. Spoluhráči s trenérem poskytli Švábíkovi okamžitě první pomoc. „Srdce mu tlouklo, podařilo se nám obnovit dýchání. Pak přijela záchranná služba a Honzu odvezla do nemocnice. Všichni na něj myslíme,“ dodal kouč.

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek