Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Souboj titánů. Olympijský šampion Phelps bude závodit s velkým bílým žralokem

Souboj titánů. Olympijský šampion Phelps bude závodit s velkým bílým žralokem

Netradiční závod čeká několikanásobného olympijského vítěze Michaela Phelpse. Plavec v něm otestuje rychlost, ale také odvahu. V rámci televizní show bude závodit s velkým bílým žralokem.

Phelps se se žralokem utká v televizním pořadu Shark Week. Ten už od roku 1988 vysílá stanice Discovery Channel. Před sedmi lety se stal nejdéle vysílaným programem v historii kabelových televizí.

Ačkoli má Phelps na kontě 23 zlatých olympijských medailí a 39 světových rekordů, v závodě se žralokem favoritem nebude. Zatímco plavec v dobách největší slávy dosahoval rychlosti přesahující 9,5 kilometru za hodinu, jeho zvířecí soupeř umí plavat čtyřikrát rychleji. 

„Předpokládám, že to bude pohled na srovnání lidského těla se stvořením, které se vyvinulo před miliony let a je dokonale přizpůsobené mořskému prostředí,” praví Tooni Mahtová z australské charitativní organizace Marine Conservation Society.

Formu ani prostředí, v němž bude závod probíhat, televize neprozradila. Podle Mahtové se však Phelps se žralokem zřejmě neutká v plaveckém bazénu. Bude zajímavé sledovat nejen výsledek, ale i to, jak televize zajistí plavcovo bezpečí.