Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Soudní řízení s Peltou bylo prý nespravedlivé. Ve vazbě je proto, že je "vlivný a mocný"

Soudní řízení s Peltou bylo prý nespravedlivé. Ve vazbě je proto, že je "vlivný a mocný"

Nespravedlivé. Takové bylo údajně soudní řízení s Miroslavem Peltou. Aspoň to tvrdí jeho právní zástupce Bronislav Šerák. Stěžoval si zejména na to, že jako obhájce neměl možnost reagovat na hlavní důkazy. Zaskočila ho i argumentace soudkyně pro uvalení vazby, že Pelta je "vlivný a mocný".

„Rovnost stran ve věci vazebního řízení nebyla dána. Soud a státní zástupce měli k dispozici odposlechy, ke kterým jsme se my nemohli vyjádřit. Jako obhajoba k nim ani nemáme přístup," řekl Šerák pro iSportTV. „Domnívám se, že když soud argumentuje nějakým důkazem, tak by obhajoba měla mít právo se s ním seznámit, aby ho mohla rozporovat a vyjádřit se. Bylo nám to odmítnuto na policii. Také státní zástupce požádal o to, aby nám nebylo dovoleno nahlédnout do spisu," dodal.

„Trpělivě jsem poslouchal odůvodnění paní soudkyně. Docela mě to překvapilo. Řekla krásnou věc, která nepatří do soudní síně. Jako důvod totiž uvedla, že pan Pelta je vlivný a mocný. To mě překvapilo. S něčím takovým jsem se ještě nesetkal," popsal Šerák průběh jednání.

Šéf českého fotbalu je stíhán za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Podle vyšetřovatelů naváděl dosavadní náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa ministerského odboru Zdeňka Břízu k tomu, jak nakládat s dotacemi pro sport.

Soud na něj uvalil vazbu kvůli obavě, aby neovlivňoval dosud nevyslechnuté svědky a neopakoval trestnou činnost. „Soud návrhu plně vyhověl. Odmítl jakékoli záruky, slib obviněného spolupracovat s probačním pracovníkem a odmítl i peněžitou kauci, která byla nabídnuta," uvedl Šerák. „Na místě jsme podali stížnost. Pana Peltu odvezli do vazební věznice na Ruzyň," dodal.

Celý rozhovor s právním zástupcem si můžete pustit zde. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek