Sparta – Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev, Viktoria není první

Fotbalisté Plzně podlehli ve šlágru 26. kola ePojisteni.cz ligy na Spartě 0:2 a zkomplikovali si boj o titul. Obhájce trofeje prohrál teprve podruhé z posledních 21 zápasů nejvyšší soutěže a přepustil vedoucí příčku Slavii, na kterou ztrácí dva body. Letenští zvítězili nad Plzní poprvé po třech letech a po pěti předešlých prohrách. Skóre otevřel ve 32. minutě Josef Šural a hned za pět minut přidal pojistku Vjačeslav Karavajev.

Sparta tak napravila minulou porážku v Jihlavě a na třetím místě tabulky má čtyřbodový náskok na čtvrtou Mladou Boleslav. Na druhou Plzeň ztrácí Pražané deset bodů.

Sparťané nasadili do základní sestavy dvě překvapivá jména. Soutěžní premiéru v letenském dresu si na levém kraji zálohy odbyl Rumun Vatajelu a místo zraněného gólmana Koubka nastoupil Bičík, který naposledy chytal soutěžní zápas v srpnu na půdě Steauy Bukurešť. Plzni nakonec nechyběl kapitán Hubník, jenž nedohrál předchozí zápas kvůli naraženým žebrům.

Viktoria začala aktivněji a ve čtvrté minutě jí Pražané pomohli chybou k první gólové šanci. Po Kadlecově zpětné hlavičce prohrál Holek souboj s Krmenčíkem, který se řítil sám na domácí branku, ale vystřelil velmi slabě a nenavázal tak na tři góly z předchozích dvou vzájemných duelů.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.