Sparta pod novým koučem rozstřílela Karlovy Vary 6:0, Slavia má skalp Žiliny

Fotbalisté Sparty v prvním utkání pod vedením italského kouče Andrey Stramaccioniho porazili třetiligové Karlovy Vary 6:0. Třemi góly se na vítězství v utkání ve Františkových Lázních podílel útočník David Lafata, dvě branky přidal střídající Josef Šural. Slávisté ve třetím utkání letní přípravy rozstříleli Žilinu 4:0 a napravili středeční bezbrankovou remízu s druholigovými Českými Budějovicemi.

„Byl to poslední den těžkého soustředění a zároveň to byl náš první přípravný zápas. Jsem velmi rád, že základní věci, na kterých jsme pracovali během soustředění, byli hráči schopni přenést na hřiště,“ uvedl na internetových stránkách Sparty Stramaccioni.

Sparta do zápasu nasadila zatím jen tři letní posily. V obraně nastoupil od začátku stoper Lukáš Štetina a v záloze pak Vukadin Vukadinovič. Po přestávce se do hry zapojil také Eldar Čivič. Kromě nich letenský celek přivedl ještě útočníka Marca Janka a záložníky Tala Ben Haima se Srdjanem Plavšičem.

Do zápasu nezasáhl ani Lukáš Vácha, který má problémy s kolenem. „Nemělo by to být nic vážného, spíš z velké zátěže,“ konstatoval Stramaccioni. „Janko a Plavšič ještě nejsou připraveni do zápasu. Věřím, že v těch dalších už je uvidíme,“ přidal. Další duel čeká Spartu v úterý na Strahově proti Táborsku.

Pražané, pro které šlo po týdenním kondičním soustředění o první přípravné utkání, nedali třetiligovému soupeři šanci. První poločas Sparta vyhrála díky Lafatovi 2:0 a krátce po přestávce přidala během osmi minut další tři branky. Skóre pak v 80. minutě uzavřel Matěj Pulkrab.

„Je to pouze příprava a tohle byl náš první přátelský zápas. Rád si během takových zápasů dělám poznámky, co bylo dobře a co špatně. Stále také hráče poznávám a soustředil jsem se na to, abych viděl, jestli hráči plní základní pokyny, které dostali,“ uvedl Stramaccioni. „Hráči nebyli svázaní žádnou náročnou taktikou, měli možnost ukázat se,“ dodal bývalý kouč Interu Milán nebo Panathinaikosu.

Fotbalisté Slavie ve třetím utkání letní přípravy rozstříleli Žilinu 4:0 a napravili středeční bezbrankovou remízu s druholigovými Českými Budějovicemi. Pražané v souboji českého a slovenského mistra v Chomutově jasně kralovali a mohli dát i více branek. Premiérovou trefu v červenobílém dresu si připsala posila Daniel Trubač.

Slávisté chtěli odčinit špatný výkon proti Českým Budějovicím a Žilinu, která je v přípravě dál a za 11 dní vstoupí do kvalifikace Ligy mistrů, nečekaně jasně přehrávali. Po několika šancích otevřel skóre v 21. minutě z dorážky Milan Škoda a čtyři minuty před přestávkou přidal z penalty druhou trefu Nizozemec Mick van Buren, kterého předtím žilinští zadáci faulovali.

V druhém poločase po chybě brankáře nezaváhala ukrajinská posila Ruslan Rotaň a dal druhou branku v červenobílém dresu. Poprvé se pak za Slavii trefil střídající Trubač, jenž v 83. minutě úspěšně zakončil brejk. Pražané si připsali druhé vítězství ze tří přípravných zápasů, před týdnem porazili Žižkov 2:1.

V sestavě Slavie ještě chyběl Turek Halil Altintop, který ve čtvrtek začal trénovat s týmem. Další posila Portugalec Danny se připojí až na startu soustředění v Rakousku. Ještě předtím sehrají Pražané v úterý v Edenu utkání se slavným Celticem Glasgow. Za Žilinu nastoupil český stoper Filip Kaša.