Sparta podruhé ztratila, Liberec ji obral o body i v oslabení

Fotbalisté Sparty v utkání 3. ligového kola hráli v Liberci 1:1 a po remíze s Bohemians v úvodu soutěže už podruhé ztratili body. Liberci se povedlo srovnat v době, kdy hrál v oslabení o dva hráče.

Letenští na severu Čech vedli od 27. minuty po trefě Martina Frýdka. Na počátku druhé půle hráli po vyloučení domácích Ondřeje Kúdely a Milana Kerbra v rozmezí tří minut s výhodou dvou hráčů v poli, ale v dvojnásobné přesilovce absolutně selhali. V 63. minutě srovnal Radim Breite dorážkou po chybě brankáře Tomáše Koubka a poté ještě dostal červenou kartu i hostující Eldar Čivič.

Také Teplice a Jablonec se rozešly smírně po remíze 1:1. Hosty sice deset minut před koncem poslal do vedení Ondřej Mihálik, ale domácí ještě stihli odpovědět penaltou Martina Filla. Jablonec tak venku bodoval popáté za sebou, Teplice s ním body ztratily podeváté z posledních 11 soubojů.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se ani napotřetí nedočkali výhry. Přestože v Karviné po gólu Lukáše Magery ještě v závěru vedli, vítězství jim čtyři minuty před koncem sebral Jan Moravec. Středočeši tak alespoň získali první bod v sezoně, přesto v lize už pět zápasů čekají na tříbodový zápis. Karviná s Mladou Boleslaví od loňského postupu ani do třetice neprohrála.

První body má také Dukla, která doma porazila Zlín a opustila poslední místo tabulky. Naopak "Ševci" venku i podruhé v novém ročníku prohráli 0:1. Zápas na Julisce rozhodl ve 24. minutě z přímého kopu Ondřej Kušnír.