Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sparťanské zlaté vejce. Letenský klub získá za přestup Schicka další desítky milionů

720p480p360p240p

Celkem 4,5 milionu eur utržila Sparta prodejem Patrika Schicka do Sampdorie Janov minulé léto. Teď, kdy má reprezentační útočník nakročeno do Juventusu, podle informací iSport.cz vydělá na jeho dalším prodeji lehce přes dva miliony eur (v přepočtu 53 milionů korun). Vyplývá to ze smlouvy, kterou letenský klub uzavřel. Díky ní má nárok na deset procent ze zisku.

V případě Sparty platí: čím vyšší bude přestupní částka, tím vyšší bude její bonus. A při klauzuli 25 milionů eur (660 milionů korun), kterou Juventus a některé další kluby již aktivovaly, si tak přijde na dva miliony eur, tedy oněch 53 milionů korun.

O to víc ji může mrzet, že se poměrně nedávno Sampdoria nedomluvila s Patrikem Schickem a jeho agentem Pavlem Paskou na prodloužení kontraktu. Finančně byl prý značně vylepšen, jenže měl v sobě zakořeněný i ten háček, že se výstupní klauzule zvýší z 25 na 40 milionů eur.

Z toho vypadá deset procent ještě lépe. Druhá strana na tento krok ovšem nepřistoupila. Jednadvacetiletý hráč a Paska věděli, že by se tím připravili o zajímavé možnosti, patrně by se smrsknul i okruh zájemců.

Čtěte dále na webu iSport.cz


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek