Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sto třicet tisíc měsíčně. Žilina zveřejnila platy hráčů, nečekaně se přidali i v Česku

Sto třicet tisíc měsíčně. Žilina zveřejnila platy hráčů, nečekaně se přidali i v Česku

V přepočtu 130 tisíc korun měsíčně si vydělá nejlépe placený hráč slovenského extraligového celku ze Žiliny. Klub zveřejnil kompletní výplatní pásky svých hokejistů, čímž splnil jakožto tým vlastněný městem svou povinnost. Nečekaně se přidal i jeden z českých klubů.

Nejdřív Kanaďané, pak ti ostatní. Tři zámořští hráči jsou na žilinské výplatnici nejvýš a ční nade všemi Čechy a Slováky. Na vrcholu pyramidy trůní 25letý Ryan Martindale. Hráč, který byl v roce 2010 draftován Edmontonem jako celkově 61. do klubu přestoupil před aktuální sezonou. Za měsíc si vydělá pět tisíc eur, což je v přepočtu 130 tisíc korun.Martindale přišel s pověstí skvělého střelce z dánského Esbjergu. V pěti úvodních kolech se ale neprosadil. „Od nejlépe placených borců očekáváme, že budou lídři. Pokud naše očekávání nenaplní, rozloučíme se s nimi. Je to jednoduché,“ řekl agentuře TASR sportovní ředitel klubu Imre Valášek.

Až za trojicí legionářů se umístil zkušený 33letý český křídelník Tomáš Klimenta. Po něm následují domácí slovenští hráči. Jejich výdělky se pohybují od 18 do 90 tisíc korun.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek