Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Straka: Sparta? To už je utopie, smutný příběh. Podívejte se na Slavii

Straka: Sparta? To už je utopie, smutný příběh. Podívejte se na Slavii

Když se má zamyslet nad tím, proč v Česku nezavadí o práci a trénuje v arabském světě, začne se v něm vařit krev. Žíla na krku naběhne, František Straka je hned plný emocí. „Protože Straka je takový, jaký je. Přímý, řekne svůj názor. Měnit se nebudu, jdu si svojí cestou. Buď mě lidi berou, nebo ne. Jsem upřímný člověk. Každému tady se můžu podívat do očí. U ostatních pochybuji,“ zaníceně vypravuje. Podle svých slov má v kapse luxusní kontrakt s jedním klubem v Káhiře. Nastoupit znovu do práce by měl v létě.

Opusťme Egypt a vraťme se do Čech, kde nemáte úplně dobré renomé. Naposledy jste před čtyřmi lety vedl Příbram. Přemýšlel jste, proč tomu tak je?

„Absolutně se k tomu nemusím vracet. Svoje úspěchy jsem udělal. Dvakrát jsem vyhrál pohár, se Slovanem Bratislava jsem vyhrál Superpohár, hrál s ním Evropskou ligu, dostal jsem Teplice do pohárů, se Spartou jsem hrál jako poslední trenér Ligu mistrů. Když mě vyhodili, měl jsem po podzimu devět bodů náskok. Pak jsem byl v oddílech, které nebyly finančně ani materiálně tak zabezpečené, ale svůj džob jsem udělal. Odešel jsem do Austrálie, do neznáma. Z kluků jsem udělal olympioniky, pak to finančně zkrachovalo, ale to je všechno život. Myslíte, že je to neúspěch? To nezpochybňuju.Spíš mě zajímá, zda jste přemýšlel, proč v Česku nedostanete práci?

„Protože Straka je takový, jaký je. Přímý, řekne svůj názor. V Ismaily jsem ho řekl taky. Měnit se nebudu, jdu si svojí cestou. Buď mě lidi berou, nebo ne. Jsem upřímný člověk. Každému tady se můžu podívat do očí. U ostatních pochybuji.“

Celý rozhovor si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek