Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stříbrný Berlín. Erbanová zopakovala na Světovém poháru svůj páteční úspěch

Stříbrný Berlín. Erbanová zopakovala na Světovém poháru svůj páteční úspěch

Rychlobruslařka Karolína Erbanová si zopakovala včerejší úspěch na Světovém poháru v Berlíně. I v druhém závodu na 500 metrů obsadila druhé místo a opět ji porazila jen Japonka Nao Kodairaová, za kterou česká reprezentantka zaostala o 71 setin sekundy. Třetí skončila Heather Bergsmaová z USA.

Čtyřiadvacetiletá Erbanová se v pátek v německé metropoli poprvé v kariéře probojovala na stupně vítězů na nejkratší trati. Dnes sice zajela o 16 setin sekundy horší čas, ale obdobně na tom byly i její soupeřky.

Rodačka z Vrchlabí se představila v osmé z deseti rozjížděk a po dojezdu byla v čele. Z prvního místa ji sesadila až v poslední jízdě startující Kodairaová. Erbanová, která úvodní dva závody SP vynechala, se posunula na 11. místo v průběžném pořadí seriálu.

Nikola Zdráhalová v divizi B závodu na 1500 metrů obsadila časem 1:59,62 druhé místo a získala 19 bodů do Světového poháru. Dvacetiletá česká reprezentantka nestačila jen na Číňanku Mej Chan, za kterou zaostala o sedm setin sekundy. Eliška Dřímalová byla čtyřiadvacátá.

Na stupně vítězů se v německé metropoli prosadila i Martina Sáblíková, která dojela třetí na patnáctistovce. Připsala si nejlepší výsledek v sezoně, v listopadu skončila v Naganu čtvrtá. V průběžném pořadí disciplíny jí patří osmé místo, i když dva z pěti závodů vynechala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek