Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stříbro na pětistovce. Rychlobruslařka Erbanová bodovala v Berlíně

Stříbro na pětistovce. Rychlobruslařka Erbanová bodovala v Berlíně

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Berlíně druhé místo v závodu na 500 metrů. Rychlejší než čerstvá sprinterská mistryně Evropy byla jen Japonka Nao Kodairaová, která se díky vítězství posunula do čela průběžného pořadí disciplíny.

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka nastoupila v páté z deseti rozjížděk a časem 38,12 se dostala do vedení. Z prvního místa ji nakonec odsunula až Kodairaová, která se v závěrečné jízdě jako jediná dostala pod hranici 38 sekund. Zajela čas 37,43 sekundy, Erbanovou tedy porazila o 69 setin. Třetí skončila Olga Fatkulinová z Ruska (38,36).

V průběžném pořadí SP se Erbanová, která úvod seriálu vynechala ze zdravotních důvodů, posunula na 12. místo. Ve Světovém poháru se na medailové pozice prosadila posedmé, odpoledne ji v Berlíně ještě čeká start na dvojnásobné trati.

V divizi B na kilometru obsadila Martina Sáblíková páté místo. Trojnásobná olympijská vítězka se na trati, na které běžně nestartuje, představila v rámci přípravy na sobotní patnáctistovku a zejména nedělní závod na 3000 metrů. V něm si může s předstihem zajistit celkový triumf v seriálu na dlouhých tratích.

Sáblíková zajela čas 1:19,11 a za nejrychlejší Naděždou Asajevovou z Ruska zaostala o 44 setin sekundy. Do průběžného pořadí disciplíny si připsala osm bodů, celkově jich má na kontě v sezoně 28. V "béčku" se představila i Nikola Zdráhalová, jež s časem 1:19,25 skončila osmá a získala dva body.

V B divizi na 1500 metrů skončil Sebastian Druszkiewicz na 21. místě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek