Suverénní Plzeň zvítězila v Izraeli a vyhrála skupinu Evropské ligy. S Beerševou si poradila 2:0

Fotbalisté Plzně na závěr podzimní části Evropské ligy vyhráli v Beerševě 2:0 a do jarní vyřazovací fáze postoupili jako vítězové skupiny G. Viktorii k tomu pomohla i nečekaná domácí prohra FCSB 1:2 s Luganem.

Plzeň, která měla už před zápasem v Izraeli jistý postup, vyhrála ve čtvrtém z šesti kol a v tabulce skupiny o dva body předčila bývalou Steauu Bukurešť. V 29. minutě poslal hosty do vedení obránce Lukáš Hejda, sedm minut před koncem přidal pojistku záložník Tomáš Hořava.

Svěřenci Pavla Vrby ukončili dlouhé čekání na venkovní pohárové vítězství, které trvalo dvanáct utkání a více než dva roky. Úspěšný podzim v Evropské lize plzeňskému klubu vynesl přes 140 milionů korun. Západočeši se dozvědí jméno soupeře pro úvodní kolo play off při pondělním losu.