Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Synek je znovu evropský šampion. Na domácí trati měl mezi českými fanoušky i rodinu

Synek je znovu evropský šampion. Na domácí trati měl mezi českými fanoušky i rodinu

Téměř dvacet měsíců čekal skifař Ondřej Synek na vítězství ve velkém mezinárodním závodě. Od světového šampionátu v roce 2015 ve francouzském Aiguebelette sbíral jen druhá a třetí místa, dnes však dokázal v domácím prostředí vyhrát mistrovství Evropy a rozšířil sbírku svých úspěchů.

Triumf v Račicích byl pro něj navíc i emotivní. Poprvé závodil na velké akci před českými fanoušky, z tribuny jej sledovala i rodina včetně dětí, které jej poté doprovodily na medailové plato.

"Ještě se na mě nikdy nebyly podívat. Já jsem takovej nervóza, nevozím rodinu na závody. Byla možnost je tam vzít, myslím, že se jim to i líbilo. Mates byl nadšenej, Alča trochu ze začátku brečela, protože je to holka, pak už si to taky užívala, dostala kytku, takže super," usmíval se Synek. Děti navíc byly oblečené ve speciálních tričkách s nápisem "Táto, do toho". "To jim nechala udělat babička. Bylo to vtipný, i jim to slušelo," řekl Synek.

Přestože čtyřiatřicetiletý veslař vyhrál již řadu medailí a je například čtyřnásobným světovým šampionem, tlak domácího ME na něj nakonec dolehl. "I když jsem celou dobu říkal, že ze startu doma nejsem nervózní, tak dnes jsem byl docela vynervovaný. Přece jen lidí je tady spoustu a všichni říkali, že Synek pojede o zlato. Trochu jsem tomu podlehl, ale naštěstí to dobře dopadlo a vyhrál jsem," oddechl si Synek.

Svěřenec trenéra Milana Dolečka staršího navázal na triumfy z let 2010, 2013 a 2014. K tomu má jeden evropský titul také s osmiveslicí, který získal před deseti lety. "Ve vítězství jsem věřil od začátku. Říkal jsem si, že první kilák pojedu rychle, abych zkusil všem ujet. Věděl jsem, že kluci v sobotu závodili naplno, protože měli těžké semifinále. Chtěl jsem je zlomit hned na začátku, což se povedlo," řekl Synek, jenž nakonec porazil druhého Damira Martina z Chorvatska o dvě sekundy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek