Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sýrii zachránila Panenkova penalta. K fotbalovému MS má země zdevastovaná válkou blíž než Čína

Sýrii zachránila Panenkova penalta. K fotbalovému MS má země zdevastovaná válkou blíž než Čína

Fotbalisté Sýrie ještě nikdy na mistrovství světa nehráli. Že by to vyšlo zrovna příští rok? Byl by to paradox, protože země sužovaná občanskou válkou a nájezdy Islámského státu se nachází v troskách. Jenže po dramatickém vítězství 1:0 nad Uzbekistánem v malajsijském azylu se o tom dá uvažovat. Sýrie ztrácí pouze bod na místo zaručující účast v play off o účast na šampionátu v Rusku.

Ještě v 90. minutě to vypadalo, že syrský sen dostane vážnou trhlinu. Stav utkání s Uzbekistánem byl 0:0, což vyhovovalo především soupeři. Pak však sudí nařídil penaltu, kterou Omar Charbin proměnil českým způsobem – stejně jako Antonín Panenka ve finále ME 1976 poslal míč pomalým obloučkem doprostřed branky – 1:0.

„To bylo skutečně statečné rozhodnutí, když uvážíte, co všechno bylo v sázce,“ hodnotil výjimečný moment reportér BBC Richard Conway, který zápas sledoval přímo na místě.

Hrálo se v Malajsii, tady je Sýrie během kvalifikace MS 2018 doma - 7000 kilometrů daleko od vlasti. Na stadion Hang Jebat s kapacitou 40 tisíc diváků podle oficiálních údajů dorazilo 350 fanoušků. „Tohle vítězství patří syrským lidem,“ vzkázal trenér Ayman Hakeem, který se nebránil slzám.

Celý článek si přečtěte na iSport.cz>>>