Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Taková solidarita se jen tak nevidí. Fanoušci Dortmundu po útoku ubytovali rivaly z Monaka u sebe

Taková solidarita se jen tak nevidí. Fanoušci Dortmundu po útoku ubytovali rivaly z Monaka u sebe

Když kvůli explozím u autobusu Dortmundu došlo k odložení čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů s Monakem, ukázalo se, jak fotbaloví fanoušci umí táhnout za jeden provaz. Příznivci Borrussie začali na sociálních sítích nabízet nocleh divákům, kteří na zápas dorazili podpořit jejich soupeře.

Kdo chtěl nabídnout ubytování fanouškům Monaka, toho šlo na Twitteru poznat podle poznámky #bedforawayfans, tedy postel pro hostující fanoušky. Nápad rozjel samotný klub, první zprávu si přeposlalo na Twitteru 28 tisíc uživatelů.

Brzy se na internetu začaly objevovat fotografie fanoušků, kteří na neplánované návštěvě v dresech zasedli k večeři. „Tak to vypadá, když fotbal sjednotí svět,“ napsal jeden k popisku. Ze strany fanoušků Monaka pak zazněly slova o vděku za pohostinnost.

„Děkujeme všem, kteří pomohli akci postel pro hostující fanoušky,“ poděkoval ráno také dortmundský klub. Monacký klub nabídl svým příznivcům, kteří přenocovali v Dortmundu, finanční pomoc. Mohou získat částku až 80 eur (přes dva tisíce korun).

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek