Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tradicí posedlý Wimbledon. Tmavé prádlo? Budeš hrát bez něj, nařídil sudí

Tradicí posedlý Wimbledon. Tmavé prádlo? Budeš hrát bez něj, nařídil sudí

Ani krok stranou. Tradice je tradice a ta se musí dodržovat. Bez výjimek. Ve slavném Wimbledonu to platí více než kdekoliv jinde. Ve čtvrtek se o tom v rámci juniorské soutěže mohl přesvědčit i osmnáctiletý Rakušan Jurij Rodionov. Mladý tenista měl sice předpisové bílé oblečení, ale jeden závažný nedostatek. Jeho spodní prádlo bylo totiž tmavé. A to se neodpouští.


Pravidla jsou jasně daná. Tenisté a tenistky se na dvorcích v All England Clubu musí prohánět výhradně v bílé barvě, která nesmí být "poskvrněna" kromě loga značky žádnou jinou. A zákaz je dokonce tak striktní, že pohled na hráčův úbor nesmí rušit ani tmavá barva spodního prádla.

Na toto nařízení doplatil právě rodák z Norimberku Jurij Rodinov. Ten si musel dokonce během zápasu odskočit na toaletu, aby tento přečin napravil.

„Hlavní rozhodčí mi řekl, že pod mými šortkami vidí tmavé spodní prádlo. Ukázal jsem mu, že mám tmavě modré trenýrky a on na to: ‚Tak to máme problém‘. Pak zavolal supervizora a ten mi řekl, že v takovém oblečení nemohu hrát,“ vyprávěl překvapený tenista.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek