Tragický konec sportovní naděje. Juniorského mistra světa Plocka našli mrtvého

Dvaadvacetiletý veslař Michal Plocek, který byl považován za nástupce Ondřeje Synka, byl nalezen bez známek života v loděnici Dukly Praha. Smrt talentovaného skifaře vyšetřuje policie. Veslařský svaz, který o tragédii informoval, nechce událost blíže komentovat.

Nadějný veslař Michal Plocek měl před sebou měl slibnou budoucnost a mnozí jej tipovali na budoucího olympijského vítěze. "V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnout co nejlepší sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!" uvedli zástupci veslařského svazu na svém webu.

Mluvčí pražské policie Iveta Martínková uvedla, že policisté v pondělí kolem 18:00 vyjížděli do ulice Císařská louka, kde byl nalezen mrtvý muž. "Kriminalisté spolu s lékařem na jeho smrti nezjistili cizí zavinění," doplnila mluvčí.

Plocek sbíral ve své krátké kariéře jeden úspěch za druhým. V roce 2012 se stal juniorským mistrem Evropy a následně také světa. Před dvěma lety, coby dvacetiletý, titul mistra světa potvrdil v kategorii do 23 let.

Letos v červnu se Plocek premiérově představil v seriálu Světového poháru na skifu, když v Poznani nahradil Synka a ve finále dojel na čtvrtém místě. V srpnu skončil třetí na světovém šampionátu do 23 let v Rotterdamu, v září se stal akademickým mistrem světa a v závěru října byl členem vítězné posádky párové čtyřky s kormidelníkem na MS v příbřežním veslování.

Naděje na slibnou sportovní budoucnost potvrzoval také mezi dospělými. V disciplíně dvojskif s Davidem Jirkou vybojoval loni na Bledu ve Světovém poháru bronz. Ve stejné kategorii bral třetí místo s Matyášem Klangem při letošní olympijské kvalifikaci v Lucernu. Coby jednotlivec dosáhl na čtvrtou příčku na Světovém poháru v Poznani.

Plocek začal s veslováním v deseti letech v Uherském Hradišti. Po zisku titulu juniorského mistra světa i Evropy a triumfu na domácím šampionátu v roce 2012, kde v rozjížďce nečekaně vyřadil Synka, přešel jako velký talent do pražské Dukly.