Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trest za hokejovou zpronevěru: Růžička zaplatí 400 tisíc korun

Trest za hokejovou zpronevěru: Růžička zaplatí 400 tisíc korun

Pražský městský soud potvrdil peněžitý trest 400 000 korun pro hokejového trenéra Vladimíra Růžičku za zpronevěru a zamítl Růžičkovo odvolání. Pokud Růžička trest vyměřený soudem nezaplatí, půjde na 16 měsíců do vězení.

Současný kouč extraligového Chomutova Vladimír Růžička si v době, kdy působil ve Slavii, ponechal půl milionu korun určených pro klub. Podle rozsudku převzal Růžička na jaře 2012 a poté v květnu 2013 na zimním stadionu v Edenu sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka, a to pokaždé 250 000 korun. Peníze úmyslně nepředal klubu a nakládal s nimi jako s vlastními. Na Palaščákovu výslovnou žádost je vrátil až v listopadu 2014, kdy už ve Slavii nepůsobil, a to ze soukromého účtu své manželky.

Růžička, jemuž hrozilo až pět let za mřížemi a který kvůli kauze opustil funkci reprezentačního kouče, vinu odmítal a k dnešnímu jednání nedorazil. Už dříve připustil, že peníze od Palaščáka přijal. Do účetnictví klubu se ale podle něj částka nedostala proto, že k ní měl podnikatel ještě dodat potřebné dokumenty, což neučinil.

Polehčující okolností byla pro Růžičku dosavadní bezúhonnost a to, že Palaščák dostal peníze nakonec zpátky. Státní zastupitelství pro trenéra původně požadovalo podmíněný trest odnětí svobody, žalobce však na začátku dnešního zasedání své odvolání stáhl. Odvolací senát tak Růžičkovi nemohl peněžitý trest zpřísnit.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek