Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tři o trůn. Plíšková je virtuální jedničkou. Kdo a jak ji může ohrozit?

Tři o trůn. Plíšková je virtuální jedničkou. Kdo a jak ji může ohrozit?

Všechny trumfy drží ve svých rukách. Tenistka Karolína Plíšková se může stát první českou jedničkou žebříčku WTA, a nemusí k tomu ve Wimbledonu předvést extra výkon. Tak velký náskok má na své dvě konkurentky Simonu Halepovou a aktuální královnu Angelique Kerberovou. Rumunka potřebuje dojít minimálně do semifinále, aby Plíškovou přeskočila, Němce nebude stačit nic menšího než obhajoba loňského finále.


Pokud by česká tenistka prošla alespoň do čtvrtfinále All England Clubu, dostane své rivalky pod ještě větší tlak. Pak by totiž Halepová potřebovala finále a Kerberová titul, aby se bodově dostaly před Plíškovou.

Ač je pro Plíškovou největší výzvou grandslamové vítězství a o prvním místě světa mluví s lehkým despektem, uvědomuje si, jak velké vyznamenání by to pro ni bylo. Martina Navrátilová se stala jedničkou teprve pod americkou vlajkou, jinak tak vysoko žádná Češka nevystoupala.



„Nepovede se to každému, jenom normálními výsledky, když každý turnaj hrajete čtvrtfinále, takhle vysoko nevylétnete. Pořád je hodně těžký se na jedničku dostat. Nechci to dávat na stejnou úroveň jako grandslam, ale je to pro mě hned za ním. Vypovídá to o vaší solidnosti posledních dvanácti měsíců. Někdo může zahrát jeden dobrý turnaj, někdo dva, ale tohle chce konzistenci po celý rok. Bylo by hezký se na jedničku dostat,“ prohlásila Plíšková před Wimbledonem, do kterého vstoupila úterním vítězstvím nad Ruskou Rodinovou.

Halepová první kolo v pondělí vyhrála, Kerberovou vstup do travnatého grandslamu také zvládla bez problémů.

Více na webu iSport.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek