Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tvrdé tréninky a stan s posilovnou. Italové učí Spartu modernímu fotbalu

Tvrdé tréninky a stan s posilovnou. Italové učí Spartu modernímu fotbalu

Posily za desítky milionů korun jsou jen začátek. Revoluce, kterou ve Spartě spustil trenér Andrea Stramaccioni, má mnohem hlubší rozměr. Mění se nejen kádr, ale i rytmus, délka a skladba tréninků, masivní investice směřují i do materiálního zabezpečení týmu. Štáb italského kouče v největším českém klubu ukazuje, co je to moderní fotbal. Co všechno stihl u letenského týmu od začátku přípravy změnit?

Ta věta na první tiskové konferenci Andrey Stramaccioniho ve smršti jiných informací trošku zanikla, přitom šlo z hlediska Sparty o zásadní sdělení. „Ke splnění cílů potřebujeme i náležité nástroje a zbraně. V první řadě je třeba zlepšit zázemí, protože Sparta je top klub, ale prostory pro hráče tomu nyní neodpovídají,“ naznačil italský trenér, že profesionální podmínky pro práci ve špičkovém klubu si ve 21. století představuje úplně jinak.Zatímco v minulém roce prošly zásadní rekonstrukcí VIP prostory pro klíčové sponzory a obchodní partnery v Generali Areně, letos se činí stavbaři v tréninkovém centru na Strahově. Je potřeba rychle předělat kabiny, regenerační linku i posilovnu aspoň tak, jak to třeba konkurenční Plzeň udělala už dávno. A v zimě, až bude víc času, přijde to samé na řadu i na hlavním stadionu. 

Krátce před startem přípravy také musela vyrazit delegace z Prahy do Itálie, aby odtud přivezla moderní sporttestery značky Gpexe, které monitorují fyzickou výkonnost a stav hráčů online a jejichž aplikace data okamžitě vyhodnocuje. Co na tom, že ve Spartě už podobný systém měli. Štáb italského trenéra prostě trval na jiném, a tak jej dostal.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.