Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ty už víš, kudy běží zajíc. Já jsem Mirek Dušín. Barvité odposlechy z Peltovy dotační aféry

Ty už víš, kudy běží zajíc. Já jsem Mirek Dušín. Barvité odposlechy z Peltovy dotační aféry

Pamatujete si na hru Petra Čtvrtníčka „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ jako reakci na korupční skandál v českém fotbale před 13 lety? Brzy se fanoušci můžou možná těšit na pokračování. Česká televize zveřejnila přepis části policejních odposlechů v případu dotační kauzy ministerstva školství, ve kterých komunikovala Simona Kratochvílová, někdejší náměstkyně ministryně školství Kateřiny Valachové, s nyní již bývalým předsedou FAČR Miroslavem Peltou. 


Z odposlechů je zřejmé, že si Kratochvílová uvědomovala, jaké zdrcující následky pro ni spolupráce s Peltou může mít.  „Co když někdo zveřejní ty naše SMS? To by mi fakt skončil život,“ dala najevo v jednom z telefonátů. Pelta na to zareagoval s klidem: „Já bych z toho vybruslil.“Kratochvílová opakovaně Peltovi zdůrazňovala, že její reputace by se v takovém případě ocitla v troskách. „Já bych to neměla nejhorší doma, ale před všema lidma, se kterýma dvacet let dělám. Já jsem Mirek Dušín, chápeš?“

Přirovnání k hrdinovi Rychlých šípů jí Pelta vyvrátil jadrnou odpovědí. „Ty jsi šíbr. Ty jsi vychcaná, já to na tobě vidím. Ty už víš, kudy běží zajíc,“ řekl na adresu bývalé náměstkyně ministryně.

Oba dva se spolu bavili mimo jiné o projektu vybudování sportovního areálu, na který měla dostat jesenická radnice patnáctimilionovou dotaci. Přestože byl projekt podle náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže na ministerstvu školství Karla Kováře „velmi kvalitní“, nakonec dotaci neobdržel, protože v něm chyběl jeden formální dokument. Podle informací České televize policie zmíněný projekt prošetřuje. 

Celý článek a přepis rozhovoru najdete na iSport.cz. 

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek