Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Urputný boj až do posledních metrů. Česká štafeta biatlonistek nakonec dojela čtvrtá

Urputný boj až do posledních metrů. Česká štafeta biatlonistek nakonec dojela čtvrtá

Česká štafeta biatlonistek ve složení Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Gabriela Koukalová skončila na mistrovství světa v Hochfilzenu na čtvrtém místě.

Vyhrály skvěle běžící Němky, jejichž finišmanka Laura Dahlmeierová získala na šampionátu už čtvrté zlato. Druhé místo obsadily díky výborné střelbě Ukrajinky, třetí dojela štafeta Francie.

Trojnásobná medailistka z letošního šampionátu Koukalová na posledním úseku bojovala o medaili, ale zhruba 500 metrů před cílem ji dvě soupeřky předjely a česká hvězda už v závěru do boje o cenný kov nezasáhla. České čtveřici chybělo na zlato 14 sekund, na medaili šest.

Oproti vysokým teplotám a sluníčku v uplynulých dvou dnech tentokrát v Hochfilzenu sněžilo a podmínky na trati se rapidně změnily. Vydařenou premiéru si odbyla Jislová, a i když začala běžecky pomaleji, nepotřebovala ani na jedné střelbě žádný náhradní náboj.

Puskarčíkové předala osmá. „Sníh byl hrozně pomalý. První kolo to byla bitva, jsem ráda, že jsem měla obě hůlky. Chtěla jsem na střelnici být co nejméně," radovala se v České televizi Jislová.

Druhá členka českého týmu sice musela vleže dobíjet, ale díky rychlé střelbě se udržela v desítce. Puskarčíková jela ve skupině šesti závodnic, ale i když jednou dobíjela i vestoje, poskočila v pořadí a na stupně vítězů měla v tu chvíli ztrátu deseti sekund.

Na předávku pak přijela pátá, manko na medaili snížila na šest sekund. Těžký sníh dával biatlonistkám zabrat. „Dobíjení mě mrzí, ale na trati to je složitý," hodnotila Puskarčíková.

Vítková hned od začátku jela o stupně vítězů, ale kritické chvilky si prožila na obou střelnicích, na nichž musela dvakrát dobíjet. Zvládla to a udržela kontakt s medailovou pozicí, byť po položce vestoje něco času ztratila. K předávce přijela ve skupině čtyř štafet pátá.

Koukalová nepatří mezi nejrychlejší střelkyně, což znamenalo na ležce ztrátu, třebaže nedobíjela. Na poslední položce Dahlmeierová dvakrát chybovala a náskok ztratila, ale vedení udržela. O dvě medaile tak v tu chvíli jely čtyři štafety včetně Koukalové.

Ta ze střelnice odjela druhá, ale v zádech si v těsném závěsu vezla Francii a Ukrajinu. V závěru už na jejich nástup nestačila. „Lyže asi dneska nejely tak, jak by měly jet," našel možnou příčinu ztraceného boje o cenný kov trenér ženského týmu Zdeněk Vítek. „Prostě už nezbyly síly. Snažila jsem se udržet, ale dneska mě vůbec nepodržely lyže. Dělala jsem, co jsem mohla, ale prostě se to dneska nesešlo," potvrdila to Koukalová.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek