Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ústupek muslimům. Real Madrid kvůli nim odstranil tradiční kříž i ze suvenýrů

Ústupek muslimům. Real Madrid kvůli nim odstranil tradiční kříž i ze suvenýrů

Znak slavného španělského klubu se kvůli prodeji fanouškovských předmětů na Blízkém východě dočká změny. Tradiční křesťanský symbol, který je na vrcholu královské koruny, by prý mohl odrazovat muslimské fanoušky úřadujícího vítěze Ligy mistrů. Není to poprvé, kdy slavný celek podobný krok udělal. V minulosti takto ustoupil při podpisu sponzorské smlouvy s bankou v Abú Zabí.

„Musíme být citliví k částem Perského zálivu, které jsou citlivé na výrobky s křížem,“ řekl agentuře Reuters Chálid Meirí, místopředseda společnosti Marka, která získala licenci na výrobu a prodej suvenýrů Realu pro Spojené arabské emiráty, Saúdskou Arábii, Katar, Kuvajt, Bahrajn a Omán. Firma rovněž nebude prodávat repliky dresů, ty se například v Dubaji prodávají i s křížem.

Real poprvé vypustil kříž ze znaku už v roce 2014, kdy podepsal sponzorskou smlouvu s Národní bankou Abú Zabí a pro komerční účely ve Spojených arabských emirátech přikročil k úpravě zaběhnutého loga.

Například deník Marca tehdy napsal, že se má jednat o „uklidňující“ gesto pro muslimské příznivce ze Spojených arabských emirátů. Jiné zdroje tvrdily, že se jednalo přímo o podmínku banky. V každém případě to tehdy vyvolalo rozpačité reakce.

Faktem ale je, že zlatý důl, který bohaté arabské země a tamní investoři představují, láká i jiné kluby. Kvůli hladké spolupráci už v roce 2007 v tichosti upravila dresy i Barcelona.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek