Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úžasná jízda Češky! Vondroušová sbírá tituly, vyhrála 91 % zápasů

Úžasná jízda Češky! Vondroušová sbírá tituly, vyhrála 91 % zápasů

Třicet čtyři odehraných zápasů, 31 výher, dva turnajové triumfy, dvě účasti v semifinále, téměř 91 procentní úspěšnost vyhraných zápasů. Ne, nebavíme s o kariéře Rogera Federera v dobách jeho největší slávy. Řeč je o letošní bilanci teprve sedmnáctiletého českého supertalentu Markéty Vondroušové.

Je obrovským příslibem českého tenisu. Markéta Vondroušová se mezi početnou základnou českých nadějí vyjímá ještě o stupeň zářivějším leskem než její krajanky.

Letošní sezona rodačky ze Sokolova zatím připomíná pohádku. Z pěti turnajů, kterých se letos na okruhu ITF zúčastnila, hned dva vyhrála, ve dvou se dostala do finále, v jediném vypadla ve čtvrtfinále.

A fantastické výkony předvádí i na tom probíhajícím v Croissy-Beaubourgu, kde je již ve čtvrtfinále. Její poslední soupeřka Sabina Šaripovová z Uzbekistánu uhrála na Češku jediný game, o moc lépe si v prvním kole nevedla ani Diana Marcinkevicová, která bývalou juniorskou světovou jedničku zdržela na kurtu 56 minut, navíc si po výsledku 2:6, 0:6 také odnesla „kanára“.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.