Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Řecku stopli ligu, majitel Soluni naběhl na sudího s revolverem

V Řecku stopli ligu, majitel Soluni naběhl na sudího s revolverem

Kontroverzní závěr nedělního nedohraného zápasu řecké fotbalové ligy mezi PAOK Soluň a AEK Atény bude mít dohru. Na majitele PAOK Ivana Savvidise, jenž si kvůli nesouhlasu s verdiktem došel pro rozhodčího na trávník s revolverem u pasu, byl vydán dnes ráno zatykač. Ministr sportu Jorgos Vassiliadis až do odvolání zastavil nejvyšší fotbalovou soutěž v zemi.

Bohatý řecko-ruský obchodník Savvidis nakráčel na hřiště obklopen několika bodyguardy v závěru utkání za stavu 0:0 poté, co rozhodčí neuznal branku Fernanda Varely. Bývalý člen ruského parlamentu a blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina měl při tom v pouzdru za pasem revolver a údajně sudímu vyhrožoval.

Rozhodčí po chaotických scénách utkání předčasně ukončil. O dvě hodiny později nicméně gól PAOK dodatečně uznal, ale utkání je stále vedeno jako nedohrané.

Mezitím prokuratura vydala na Savvidise zatykač, jenž se týká jeho průniku na hřiště, ale ne faktu, že byl ozbrojen.

„Takový extrém volá po přísném opatření,“ uvedl řecký ministr pro kulturu a sport Jorgos Vassiliadis. Dodal, že obrázky ozbrojených lidí na hřišti poškozují PAOK i celý sport. „Nedovolíme nikomu, aby nás odvrátil od naší cesty (vyčistit sport), i kdyby po konzultacích s UEFA musely přijít tvrdé tresty,“ dodal.

Ty nakonec přišly. „Rozhodli jsme se přerušit ligovou soutěž. Nerozběhne se do té doby, než tu bude jasný rámec, na kterém se všichni shodnou a který stanoví jasné podmínky a pravidla,“ uvedl dnes ministr pro kulturu a sport Jorgos Vassiliadis. Své kroky konzultovala řecká vláda s evropskou fotbalovou unií UEFA.

K incidentu došlo jen několik hodin poté, co PAOK získal zpátky tři body, o které přišel kvůli výtržnostem fanoušků v únorovém šlágru ligy proti Olympiakosu. Nedělní utkání proti AEK se hrálo bez aténských příznivců.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek