Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velká šance pro Simona. Český mladík hraje s Crosbym. A válí!

Velká šance pro Simona. Český mladík hraje s Crosbym. A válí!

Dva roky poctivě bojoval o svou šanci na farmě a před sebou má poslední rok smlouvy. Teď by mohla přijít velká šance Dominika Simona v Pittsburghu. Třiadvacetiletý rodák z Prahy o ni poctivě bojuje a užívá si, že v tréninkových zápasech naskakuje v útoku se Sidney Crosbym. Využívá loženky hokejové superstar a užívá si chválu.


UPMC Lemieux Sports Complex viděl v pondělí souboj černých proti žlutým. První tým vedl kapitán Sidney Crosby, který dostal na spolupráci střelce Jakea Guentzela a právě Simona, ten druhý zase táhl Jevgenij Malkin společně s Philem Kesselem a dalším mladíkem Zachem Aston-Reesem.„Pro mladé chlapce jako je Aston-Reese a Simon je možnost zahrát si vedle takových zaběhnutých borců obrovskou příležitostí. A my zase chceme vidět, co dokáží a jak ze sebe dostanou to nejlepší," řekl pro NHL.com trenér mužstva Mike Sullivan.

Simon si může vzít příklad právě z Guentzela. Když americký útočník v ročníku 2015/16 poprvé po příchodu z univerzitní NCAA oblékl dres farmářského Wilkes-Barre, jeho český kolega v týmu působil první rok. Jenže Pens v Guentzelovi objevili střelecký talent. Poslední ročník už sázel branky v prvním týmu a během následného tažení ze Stanley Cupem se stal nejlepším střelcem celé vyřazovací části.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek